Батькам про недопущення жорстокого поводження і насильства по відношенню до дітей в сім'ї

Перш ніж застосувати фізичне покарання до дитини, ЗУПИНІТЬСЯ!

Фахівці стверджують, що фізичні покарання:
1.Преподают дитині урок насильства.
2.Он порушують безумовну упевненість, якої потребує кожна дитина - що він любимо.
3.В них міститься брехня: прикидаючись, ніби вирішують педагогічні завдання, батьки, таким чином, зривають на дитині свій гнів. Дорослий б'є дитину тільки тому, що його самого били в дитинстві.
4.Фізичні покарання вчать дитину приймати на віру суперечливі докази: «Я б'ю тебе для твого власного блага». Мозок дитини зберігає цю інформацію.
5.Он викликають гнів і бажання помститися, бажання це залишається витісненим, і проявляється тільки набагато пізніше.
6.Оні руйнують сприйнятливість до власного страждання і співчуття до інших, обмежуючи, таким чином, здатність дитини пізнавати себе і світ.

Який урок з цього виносить дитина?
1.Ребенок не заслуговує поваги.
2.Добре можна навчитися за допомогою покарання (воно зазвичай навчає дитину бажанням карати, в свою чергу інших).
3.Страданіе не потрібно приймати близько до серця, його слід ігнорувати (це небезпечно для імунної системи).
4.Насіліе - це прояв любові (на цьому ґрунті виростають багато збочення).
5.Отріцаніе почуттів - нормальне здорове явище
6.Від дорослих немає захисту.

Яким чином проявляється витіснений гнів у дітей?
1.Насмешкамі над слабкими і беззахисними.
2.Дракамі.
3.Уніженіем дівчаток, які символізують мати.
4.Плохім ставленням до вихователя.
5.Вибор відео та ігор, які дають можливість заново випробувати витиснуті почуття люті і гніву

СТРАТЕГІЇ ЗАПОБІГАННЯ

1. ПОДАВАЙТЕ ХОРОШИЙ ПРИКЛАД. Загрози, а також биття, психічний тиск, образи і т.п. рідко покращують ситуацію. Ваша дитина бере за зразок Ваша поведінка і буде вчитися у Вас як справлятися з гнівом без застосування сили. Встановіть кордону. Обмеження вчать самодисципліни і тому, як контролювати взаємні емоції, базуючись на ненасильстві.

2.Якщо ВИ НЕ ЗАХИСНИК СВОЄМУ ДИТИНІ, ​​ТО ХТО Ж ВИ? Якщо у Вашої дитини виникли проблеми, що викликають у нього депресію і призводять до виникнення низької самооцінки, ідіть до школи - втрутився! Школа існує для того, щоб допомагати дітям розвиватися і процвітати. Наслідки того, що дитина відчуває себе невдахою, можуть виражатися в насильницьких діях з його боку: бійках, знищенні майна, жорстокості і навіть самознищення.

3.ГОВОРІТЕ ДІТЯМ про насильство, що ПОКАЗУЮТЬ ПО ТЕЛЕВІЗОРУ, а не просто вимикайте телевізор. Поясніть їм, що в більшості своїй насильство, що показується в фільмах - це продукт, створений для того, щоб розважати, збуджувати, тримати глядача в напрузі. І що це зовсім не означає, що таку модель поведінки потрібно застосовувати у своєму житті.

4.НЕЛЬЗЯ недооцінювати важливість СЛІВ «Я ТЕБЕ ЛЮБЛЮ». Діти будь-якого віку потребують схвалення, поцілунках, обіймах, дружнє поплескування по плечу. Вони хочуть чути «Я пишаюся тобою!», «Я вірю в тебе», «У тебе все вийде». Діти з адекватною самооцінкою, впевнені в собі набагато рідше піддаються насильству з боку однолітків або інших людей.

5. Якщо Ви або хтось із Вашої родини відчуває самотність, нелюбов, безнадійність або у Вас проблеми з наркотиками або алкоголем - шукайте допомогу. Вважається, що більше половини всіх насильницьких дій відбувається вживають алкоголь або наркотики.
Пишаються своїм РІШЕННЯМ СКОРИСТАТИСЯ ДОПОМОГОЮ. ЦЕ ВАЖКЕ РІШЕННЯ, АЛЕ ВОНО ВІДБИВАЄ ВАШУ ЗРІЛІСТЬ. ЦЕ ДОПОМОЖЕ ПОПЕРЕДИТИ НАСИЛЬСТВО. ЗАХИСТИТИ СВОЮ ДИТИНУ.

Успішне формування особистості дитини, її повноцінний розвиток багато в чому залежать від різних факторів, але вплив сім'ї на людину будь-якого віку незрівнянно за своїм значенням ні з чим більше. Вплив сім'ї проявляється у створенні та підтримці певних умов, які сприяють оптимальному розвитку дитини в сучасному суспільстві. Саме в родині відбуваються становлення і розвиток особистості людини: закладаються необхідні вміння та навички, формується характер, набувається досвід спілкування з іншими людьми.

Вплив батьків на розвиток дитини величезне. Діти, що ростуть в атмосфері любові і розуміння, мають менше проблем, пов'язаних зі здоров'ям, труднощів з навчанням у школі, спілкуванням з однолітками, і, навпаки, як правило, порушення дитячо-батьківських відносин веде до формування різних психологічних проблем і комплексів. В цілому сучасні дитячо-батьківські відносини відрізняються складністю і загальною тенденцією на рівні соціуму зневагою батьківськими обов'язками. Особливо тривожним моментом є прояв жорстокості в сім'ї, що завдає шкоди фізичному та психічному здоров'ю дитини, її благополуччю.

«Дитина повинна бути захищена від усіх форм недбалого ставлення, жорстокості і експлуатації». Принцип 9 Декларації прав дитини (20 листопада 1959 роки)
Кожна дитина має право жити і виховуватися в сім'ї, де його люблять і піклуються про нього!