Харківська спеціалізована школа № 181 «Дьонсурі» вперше відкрила свої двері для вихованців у вересні 1998 року і відразу привернула до себе увагу як перший та єдиний в Україні навчальний заклад із поглибленим вивченням корейської мови та культури. Сьогодні школа є рідною домівкою для 220 учнів - представників різних національностей.

Життя закладу завжди багате на події. Учні беруть активну участь у шкільних, районних, міських учнівських олімпіадах з базових дисциплін, роботі Малої Академії наук України, займають призові місця. З 2010 року за підтримки посольства Республіки Корея в Україні на базі Харківської спеціалізованої школи № 181 «Дьонсурі» проводиться регіональна олімпіада з корейської мови, у якій учні посідають призові місця, отримують дипломи та цінні подарунки.

Щорічно в літній період кращі учні закладу відвідують Республіку Корея, знайомляться з історичною батьківщиною, пізнають корейську культуру, опановують мову. Також учні, які є гордістю школи, виграють гранти та продовжують навчання в університетах Республіки Корея.

У школі створені всі умови для інтелектуального зростання та гармонійного розвитку вихованців, результатом чого є високий рівень навчальних досягнень учнів: 58% школярів навчаються на високому та достатньому рівні, у закладі немає правопорушників, 100% випускників стають студентами вишів Харкова, Києва та інших міст.

Атмосфера в закладі доброзичлива, домашня. Для навчання та всебічного розвитку учнів та вихованців створено таке  комфортне навчально-виховне середовище, яке виконує стимулюючу функцію та забезпечує повноцінний розвиток здібностей, потреб та інтересів дітей у всіх сферах їхньої діяльності.

Гордість школи – її педагоги, які працюють творчо,  з переконанням, що їхня праця  висока й благородна, що зійде вона в молодому поколінні добрими ростками й дасть щедрі плоди. Кожен  учитель дбає, щоб учні у школі почувалися вільно й захищено, якнайповніше розкривали свої здібності, ставали особистостями.   Серед 24-х педагогів усі мають вищу освіту, 60%  - це вчителі вищої кваліфікаційної категорії, які мають педагогічне звання «учитель-методист», «старший учитель». Педагоги школи щорічно беруть активну участь у виставці-ярмарку педагогічних ідей, конкурсі “Учитель року”, друкують свої наробки у фахових журналах.

Вивчення корейської мови, літератури Кореї, країнознавства здійснюється за авторськими програмами. Учителі корейської мови проходять стажування в Республіці Корея. У школі працює волонтер Міжнародної організації KOICA Республіки Корея.

У школі створено належну матеріально-технічну базу для успішного навчання і всебічного виховання дітей: працюють кабінети корейської мови, інформатики,  історії України, зал тхеквондо, два музеї – корейської культури та український етнографічний, шкільна бібліотека, медичний кабінет, їдальня, кабінет практичного психолога, соціального педагога, актова зала.  Відповідно до запитів учнів та їх батьків на бюджетній основі працюють гуртки, предметні факультативи, група продовженого дня   тощо.

За підтримки Харківської міської ради безкоштовним гарячим харчуванням охоплені  всі учні 1-4-х класів, забезпечуються молоком учні 1-х класів.

Колектив   навчального закладу успішно реалізує своє головне завдання - піднесення особистості, спрямоване на розкриття природних здібностей, розвиток інтелекту та формування духовності учнів. Кожна дитина у школі відчуває себе потрібною, бажаною, захищеною, талановитою та успішною. Із дня заснування і дотепер заклад очолює Кім Людмила Антонівна – спеціаліст вищої категорії, учитель-методист. За внесок у розвиток корейської мови в Україні Кім Л.А. нагороджено медаллю уряду Республіки Корея (2007 р.), Почесною грамотою Міністерства освіти, науки і технологій Республіки Корея (2013 р.).

запам'ятати

Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського "ХАІ" Міністерство oсвіти і науки, молоді та спорту України
Блог керівника

23 жовт. 2017